Boşanma Sürecinde İzmir Hukuk Büroları, İzmir boşanma avukatı, Boşanma avukatı ücretleri İzmir, İzmir'de boşanma avukatı maliyeti, Boşanma davası avukat ücreti İzmir, Uygun fiyatlı boşanma avukatı İzmir, İzmir boşanma avukat ücretleri 2024, Boşanma avukatı araştırma İzmir, İzmir'de uzman boşanma avukatı ücretleri, Boşanma süreci avukat masrafı İzmir,

1. Boşanma davalarında uzman avukat olup olmadığına dikkat edilmelidir.

Boşanma hukuku, kendi içinde birçok teknik ve hukuki özelliği barındıran bir alandır ve bu alanda bir avukatın, boşanma hususunda uzman olması çok önemlidir.

2. İletişim kurabilen bir avukat olmadır.

Boşanma süreci hassas bir süreç olduğu için avukatın açık ve etkili bir iletişim kurabilmesi gerekir. Avukatın talep ve sorulara açık ve anlaşılır cevaplar verip vermediğini değerledirilmelidir.

3. Daha önceki müvekkillerin tavsiye ve referansları değerlendirilmelidir.

Biliniyorsa daha önceki müvekkillerinden referans almak faydalı olacaktır. Ancak günümüz şartlarında genelde bu araştırma internet yolu ile yapılmaktadır.

4. Avukatlık ücreti ve maliyet değerlendirilmelidir.

Boşanma sürecini avukatlık ücreti kapsamında daha ucuza yürüten avukatı her zaman bulma imkânı mevcuttur. Ancak hayatının en önemli dönüm noktalarından birisinde ucuz avukat tercihinde bulunmak hayatın sonuna kadar sürecek bir mağduriyete neden olabilecektir.

Bu nedenle kaliteli hizmet ile ücret analizinin doğru orantılı olup olmadığı ve bu konuda avukatın samimi ve şeffaf olup olmadığı analiz edilmelidir. 

5. Avukatın olayı değerlendirmesi ve çözümlemesi uygun olmalıdır.

Avukat olayı dinledikten sonra bunu süzgecinden geçirmeli ve en uygun hukuki çözüm tarzını belirlemeli ve izah etmelidir. Bu izahların uygun olup olmadığı değerlendirilmelidir.

6. Avukatın karakter ve kişilik yapısı güven telkin etmelidir.

Avukatınızın vadetmiş olduğu taahhütlerini yerine getirebilecek karakter ve kişilik yapısına sahip olup olmadığı ve güven telkin edip etmediği değerlendirilmelidir.

7. Avukat ulaşılır olmalıdır.

Boşanma süreci, beklenmedik gelişmelere sahne olabilir. Bu nedenle, sizin avukatınıza,  avukatınızın da size ulaşabilmesi çok önemlidir.

8. Avukat tecrübeli (deneyimli) olmalıdır.

Avukat boşanma davalarında tecrübeli ve daha önceki davaların da da olumlu Avukatın önceki davalarında nasıl sonuç aldığına dair bir araştırma yapmak, onun deneyim düzeyi hakkında bilgi birikiminize yardımcı olabilir.

Boşanma sürecinde, size rehberlik edecek avukatın doğru kişi olması hayati bir yapıya sahiptir. Yukarıdaki kriterleri göz önünde bulundurarak, sizin için en uygun avukat ile çalışmanız gerekir.