İzmir Baro Avukatı Numarası, İzmir avukat, izmir boşanma avukatı, izmir miras avukatı, izmir gayrimenkul avukatı, izmir hukuk bürosu, Hukuk bürosu İzmir, izmir avukat ücretleri, Avukatlık hizmetleri İzmir, Ceza avukatı İzmir, Boşanma avukatı İzmir, Miras avukatı İzmir, İş hukuku avukatı İzmir, Aile avukatı İzmir, Ticaret hukuku avukatı İzmir, İş kazası avukatı İzmir,

İzmir'da Boşanma Avukatı İletişim Numaraları

İzmir’da boşanma avukatı iletişim numaraları sizlerin içinde bulunduğu zor süreçte ki stresi en aza indirmenize destek olur. Evlilik kurumu ne kadar doğal bir durum ise boşanmak da o kadar doğal bir durumdur.  Boşanma konusu genel olarak stresli bir konudur. Boşanma avukatı, boşanma sürecinde karmaşık aile konularının yönetilmesine destek verir. Boşanma gerginlik dolu bir süreç olup bir boşanma avukatı ile bu süreci yönetmek, boşanmanın duygusal olarak sizi yıkmasına engel olabilir. Bazı durumlarda arabuluculuk ya da işbirlikleri sorunları herkesin yararına çözebilmek adına doğru cevap olabilir. Diğer durumlarda dava açmaktan başka bir seçenek kalmaz. Deneyimli bir boşanma avukatı, her üç yöntemden hangisinin doğru olduğuna karar vermesinde müvekkillerine yardımcı olur. Evlilik içinde 18 yaşına gelmemiş çocukların velayeti konusu boşanma sürecinde en çok gerginlik ve sorun çıkartan konulardan biridir. Çocuklar zaman zaman karşı tarafı yıpratma amaçlı kullanılabilir. Çocukların bu süreçten en az şekilde zarar görerek çıkmasını sağlamak için iyi ve deneyimli bir boşanma avukatı bulmanız gerekir.

Baro Avukatı İletişim Numaraları

Boşanma davalarında, taraflardan biri adli yardım talebinde bulunabilir. Adli yardım, maddi durumu iyi olmayan kişilerin dava açması durumunda, açılan davanın tüm harç ve masrafları geçici olarak Devlet tarafından ödenir. Adli yardım almak isteyenler, bu yardımdan iki farklı biçimde yararlanabilir.  İlk olarak maddi durumu yetersiz olan kişilerin bulundukları ilin Barosunun adli yardım merkezinden avukat talebinde bulunur. Bu durumda avukatlık ücreti Devlet tarafından ödenir. Başvuruda bulunan kişiler maddi durumlarının iyi olmadığını ve üzerlerine kayıtlı taşınır ya da taşınmaz bir mal olmadığını kanıtlayan evrakları baroya ibraz etmek durumundadır. Kişilerin avukat seçme hakkı bulunmaz. Avukat, Baro tarafından atanır.  İkinci olarak dava açıldığı sırada ve devamı süresince davanın taraflarının yatırması gereken harç ve giderler mevcuttur. Maddi gücü olmayan kişiler bu miktarların yüksekliği nedeni ile karşılama güçlüğü yaşar. Bu durumda davanın açıldığı mahkemeden adli yardım talebinde bulunulabilir. Kişilerin maddi güçlük yaşadığını dair belgeleri ibraz etmek zorunluluğu bulunur. Baro avukatı iletişim numaraları, Türk Barolar Birliği internet sitesinden bulunabilir. İl barolarından da baro avukatı iletişim numaralarına ulaşabilirsiniz.

Öz Hukuk Bürosu İletişim

Boşanma davalarında, boşanma konusunda deneyimli bir avukatla çalışılması hem boşanma sürecinin doğru yönetilmesi ve en kısa sürede sonuçlanmasına katkı sağlar. Boşanma davalarında tarafların en zorlandığı konulardan biri olan velayet konusunda da Öz Hukuk Bürosu hukuk bürosunun uzman olduğu konulardan biridir. Boşanma, aile hukuku, arabuluculuk, velayet vb. hukuki konularda Öz Hukuk Bürosu iletişim numaralarından ya da Öz Hukuk Bürosu internet sitemizi ziyaret ederek ihtiyaç duyduğunuz konularda hukuki yardım ve danışmanlık alabilirsiniz. Bize ulaşın formumuzu doldurarak randevunuzu oluşturabilirsiniz.