İzmir Boşanma Avukatı İle Hukuki Danışmanlık, İzmir boşanma avukatı, Boşanma avukatı ücretleri İzmir, İzmir'de boşanma avukatı maliyeti, Boşanma davası avukat ücreti İzmir, Uygun fiyatlı boşanma avukatı İzmir, İzmir boşanma avukat ücretleri 2024, Boşanma avukatı araştırma İzmir, İzmir'de uzman boşanma avukatı ücretleri, Boşanma süreci avukat masrafı İzmir,

Boşanma davası; nafaka, maddi- manevi tazminat, velayet, edinilmiş mallara katılma, kadın eş açısından ziynet eşyaları gibi maddi sonuçlar da içerdiğinden eşlerin korunması gereken birçok hakkını ihtiva etmektedir. Boşanma kararı alan kişilerin hali hazırda uğramış oldukları manevi etkinin yanı sıra maddi açıdan da mağduriyet yaşamamaları adına boşanma davalarında hukuki destek almalarında fayda vardır.

Tüm bunların yanı sıra özellikle boşanma nedeniyle mağduriyet yaşayan kadın eşler açısından tedbir nafakası bağlanması, aile konutu özgülenmesi, edinilmiş mallara ihtiyati tedbir konulması gibi alınabilecek diğer birtakım önlemler de boşanma kararı veren kişilerin dava süresindeki mağduriyetlerin önüne geçerek en aza indirgemek açısından kullanılabilecek hakların başında gelmektedir.

Boşanma kararı alan kişilerin ve varsa müşterek çocuklarının- haklarının korunarak maddi ve manevi açıdan mümkün olabilecek en az zararla süreci tamamlamaları, boşanma davasının temel unsurudur. Bu temel unsurun korunabilmesi adına sürecin alanında uzman bir boşanma avukatı ile yürütülmesi büyük önem arz etmektedir.