İzmir Ceza Avukatları, İzmir ceza avukatı, Ceza hukuku avukatı İzmir, İzmir avukatlık bürosu, Ceza davası avukatı, Uygun fiyatlı ceza avukatı İzmir, Tecrübeli ceza avukatları, Ceza avukatı danışmanlık, Hukuki destek İzmir, Ceza mahkemeleri avukatı, Hukuki danışman İzmir,

Ceza avukatı ceza hukuku kapsamı içerisine giren konulara bakan avukatlık bürolarında görev alır. Bu alanda uzmanlaşan avukatlık bürolarında temsilcilik ve hukuki danışmanlık hizmetleri bir arada sunulur. Fikri sınai ceza mahkemesi, sulh ceza hakimliği, çocuk ceza ve ağır ceza mahkemesi, asliye ceza ve ağır ceza mahkemelerinde görülen davalar için avukatlık bürolarını tercih edebilirsiniz. Profesyonel bir hizmet sunan avukatlık büroları, kovuşturma ve soruşturma aşamasının tamamında sanık, müvekkiller, şüpheli, mağdur ve müşteki adına takipte bulunurlar. Davanın her aşamasında sizi bilgilendiren avukatlar, bu sayede tarafı olduğunuz davanın işleyişi hakkında ilerleme durumunu öğrenmenize yardımcı olurlar. Yasalar çerçevesinde düzenlenen cezai müeyyideler için dava takibi yapan avukatlar, hukuki olarak düzenlenen şikayetlerin de takibini gerçekleştirirler. Sicili bulunan kişilerin zamanaşımı sebebiyle sicillerinin silinmesi talebinden çek yasası sebebiyle onanan cezanın takibine kadar birçok konusunda destek verirler. Ceza hukuku kapsamı içerisine giren tüm konulara destek veren avukatlar, ceza hukuku dışında bulunan iş kazaları, bilişim suçları ve ekonomik suçlar için de destek verir. Genel ve özel olmak üzere toplamda 2’ye ayrılan ceza hukuku kapsamında; genel ceza hukukunda, cezayı ortadan kaldıran veya azaltan sebepler, ceza kavramı ve suçu ortadan kaldıran sebepler gibi konular ele alınır. Özel ceza hukuk kapsamına giren konularda ise suç olarak nitelendirilen aksiyonların hangileri olduğunu, bu aksiyonların sınırları ve kapsamları, söz konusu eylemlerin karşılığı olan cezalar konusunda bilgi verilir.

Ceza Avukatı Hizmet Kapsamı

Ceza hukuku hizmet kapsamı içinde suç oranını azaltmak, toplumdaki barışın sürekliliğini sağlamak, çevreyi ve kamu sağlığını korumak, hukuk devletinin bütünlüğünü sağlamak, kamu güvenliğini ve intizamı sağlamak, kişilerin özgürlüklerini ve haklarını korumak gibi amaçları bulunur. Sosyal barışı sağlamak amacıyla oluşturulan ceza hukuku avukatları, belli başlı davalara bakar. Bu davalarda öne çıkanlar; çocuk ağır ceza mahkemesi, çocuk mahkemesi, ağır ceza, asliye ceza, sulh ceza, haksız olarak tutuklanan kişilerin tazminat talepleri, tutuklanma sürecine itiraz, takipsizlik kararlarına verilen itiraz, fikri ve sınai haklar ceza mahkemesinde görülen davalar ve icra ceza mahkemesinde görülen davalardır. Bu tip, ceza hukuku kapsamına giren konularda uzmanlığı, tecrübesi ve mevzuat konusunda bilgisi olan avukatları tercih etmelisiniz. Göz altındaki kişilere hukuki destekte bulunan avukatlar, ifade sürecinden kolluk kuvvetleri ile ilgili olan tüm süreçleri takip eder. Soruşturmanın doğru bir şekilde ilerlemesi için müvekkili ile ilgili bilgi toplayan, bu delillerin değerlendirilmesine katkıda bulunan, resmi yazışma işlemlerini gerçekleştiren ve bu işlemleri hızlandıran avukatlar, müvekkilinin hak ettiği sonucu almasına yardımcı olur. Ceza avukatları arasında seçim yaparken sizi hukuki olarak doğru yönlendirebilecek ve davanın seyrini doğru bir şekilde takip edecek kişileri seçmelisiniz. Kolluk kuvvetlerinde ve mahkemede sizi temsil eden avukatınız, dava süreçleri konusunda uzman olduğu için savunmanızı doğru bir şekilde tamamlar. Nitelikli dolandırıcılık, yağma, cinsel istismar, işkence, insan ticareti, kasten adam öldürme, insanlığa karşı işlenen suçlar, soykırım, uyuşturucu ticareti, örgüt ile ilgili suçlar, rüşvet ile ilgili suçlar, irtikap, zimmet, sahte para ile ilgili konularla ilgilenen avukatlar, müdafi veya avukat olarak mahkemelerde görev alırlar.

Ceza Avukatı Faaliyetleri

Ceza avukatı faaliyetleri belirli alanlara yoğunlaşabilir. Çünkü, ceza avukatları da tıpkı doktorlar gibidir. Üniversitelerin hukuk fakültesinden mezun olduktan sonra farklı alanlarda uzmanlaşarak mevzuat ile ilgili tüm detaylara sahip olma fırsatı yakalarlar. Bu nedenle tek bir avukat üzerinden tüm davalarında baktırmak yerine alanında uzmanlaşmış olan avukatlara danışmanız önerilir. Özellikle büyükşehirlerde kişi başına düşen avukat sayısı daha fazladır. Bu nedenle metropollerde daha geniş bir hedef kitleye hitap edebilirsiniz. Eğer davalı konumundaysanız ifade süreci ve gözaltı süreci gibi önemli olan ceza davalarında avukatınız yanınızda olacaktır. Dava dilekçesinin doğru bir şekilde yazılması bu noktada oldukça önemlidir. Yanlış yazılan tek bir cümle bile tarafınız için verilecek kararı etkileyebilir. Bu nedenle avukatın, suçsuz olduğunuzu kanıtlayacak delilleri eksiksiz olarak bildirmesi ve suçsuzluğunuzu ifade eden savunmayı doğru bir şekilde yapması önemlidir. Vereceğiniz ifade öncesinde avukatınıza danışarak sizin için olumlu olacak bir sonuca ulaşmanız mümkündür. Ceza avukatları ile birlikte çalışarak hukuki süreçlerin çok daha hızlı ve lehinize sonuçlanmasını sağlayabilirsiniz. Mahkumiyet durumu içerisine girmemek için profesyonel olan avukatlarla çalışarak doğru sonuçlara ulaşabilirsiniz.