İzmir'de Boşanma Davalarında Avukat Tutmanın Önemi, İzmir boşanma avukatı, Boşanma avukatı ücretleri İzmir, İzmir'de boşanma avukatı maliyeti, Boşanma davası avukat ücreti İzmir, Uygun fiyatlı boşanma avukatı İzmir, İzmir boşanma avukat ücretleri 2024, Boşanma avukatı araştırma İzmir, İzmir'de uzman boşanma avukatı ücretleri, Boşanma süreci avukat masrafı İzmir,

Anlaşmalı ve çekişmeli olmak üzere iki tür boşanma davası bulunmaktadır. Eşlerin boşanma ve sonuçlarına ilişkin iradelerinin uyuştuğu hallerde anlaşmalı boşanma davası yoluna gidilebilmektedir.

Eğer ki taraflar boşanma konusunda yahut boşanmanın doğuracağı sonuçlar bakımından uzlaşamamışlarsa yani boşanma veya sonuçları hususunda bir uyuşmazlık söz konusu ise çekişmeli boşanma davası gündeme gelecektir.

Çekişmeli boşanma davasında evlilik birliğinin sona erdirilmesinin yanında nafaka, velayet, mal paylaşımı, maddi ve manevi tazminat konuları da gündeme gelecektir. Davanın sosyal, psikolojik ve gerekse hukuki sürecinin en iyi bir şekilde geçirilebilmesi, hatalı veya ihmali işlemler sebebiyle hak, menfaat, maddiyat ve zaman kaybı yaşanmaması adına uzman bir avukattan yardım almak, oldukça faydalı olacaktır.